beste behandelmethode?

Hier kun je vragen stellen aan lotgenoten.
aagje
Lid
Berichten: 19
Lid geworden op: Di 30 Dec 2008 02:48

beste behandelmethode?

Berichtdoor aagje » Di 02 Jun 2009 13:21

Mijn vader heeft na 6 chemokuren te horen gekregen dat de tumor van 3 cm in zijn maag verkleind is naar 5 mm. Als bij de uitslag van de scan blijkt dat zijn lever schoon is, kan er nagedacht worden over een vervolg behandeling. Er is gesproken over opereren wat in zou houden dat de tumor in de maag weg wordt gehaald. Ik heb gehoord dat opereren niet altijd even goed is omdat kankercellen actiever worden als er lucht bij komt klopt dit? of is opereren de enige mogelijkheid op genezing? En zo nee, aan welke andere therapieen kunnen we dan gaan denken. Mijn vader is ontzettend fit weegt 93 kilo is niet moe dus lichamelijk zou je denken dat hij een operatie aan kan. Wie kan mij hier wat meer over vertellen?
groet aagje

Gebruikersavatar
liddy
Senior Lid
Berichten: 3074
Lid geworden op: Vr 02 Jun 2006 23:27
Locatie: Tilburg/Utrecht

Re: beste behandelmethode?

Berichtdoor liddy » Di 02 Jun 2009 20:06

Vroeger gebeurde het vaak dat pas bij de operatie bleek dat de kanker al in een veel verder gevorderd stadium was dan men gedacht had.
Dan overleed de patiënt redelijk snel na de operatie en in de volksmond zei men dan dat komt omdat er lucht bij is gekomen.
Tegenwoordig is men met name door de ct-scan, mri-scan etc. veel beter in staat om vooraf te bepalen hoe groot de tumor is en of een operatie zin kan hebben.
Vraag aan de specialist wat er allemaal voor mogelijkheden er zijn. Daarna kun je afvragen of je behoefte hebt aan een second opinion.
Succes.


Terug naar “Vraag en antwoord”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten